14 травня 2021


14 травня 2021 в Україні вперше відзначався День вшанування пам‘яті українців – Праведників світу, що рятували євреїв під час німецько-румунської окупації (1941-1944рр).

Напередодні, 12 травня Ф.А. Винокурова, заступник директора Держархіву області з науково-методичної роботи, к.і.н., заслужений працівник культури України брала участь у присвяченому знаменній даті онлайн-марафоні, організованому Національним музеєм історії України у Другій Світовій війні спільно з Українським інститутом національної пам‘яті. Під час марафону Ф. А. Винокурова, як дослідниця історії Голокосту виступила з доповіддю «Феномен Праведників світу. Мотивація дій та вчинків. Огляд архівних джерел та документів усної історії».


 

 14 травня о 12 годині у Вінницькому Державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, у режимі ZOOM відбувся вебінар-меморіал на тему «Той, хто врятував одну людину, врятував цілий світ». Організатор заходу – факультет історії, права і публічного управління педуніверситету, серед співорганізаторів – Державний архів Вінницької області.

    Вебінар-меморіал відкрили перший проректор педуніверситету, к.і.н., доцент Сергій Гусєв, декан факультету, професор Юрій Зінько, модератором заходу була професорка Ольга Коляструк. Під час заходу Фаїна Винокурова виступила з лекцією «Праведники Вінниччини у пам‘яті нащадків». У цей же день вона виступила у прямому ефірі на каналі UA: Вінниця суспільного телебачення у програмі «Сьогодні. Головне», під час якої відповіла на численні запитання журналістів, присвячені Дню вшанування пам‘яті українців-Праведників світу (інформація про прямий ефір міститься у Facebook та на You Tube. На суспільному телебаченні в програмі «Новини» прозвучало інтерв‘ю Ф.А. Винокурової (репортаж з архіву), яке транслювалося також на Першому Національному каналі. https://www.youtube.com/watch?v=4dhgpoe8-Ls


14.05.2021