23-26 липня 2018 року відбувся науково- освітній семінар для українських освітян та науковців, що займаються дослідженням історії Голокосту, його викладанням


23-26 липня 2018 року в містах  Освенцим - Краків (Польща) на базі  Міжнародного освітнього центру про Аушвіц та Голокост, відбувся науково- освітній семінар для українських освітян та науковців, що займаються дослідженням історії  Голокосту, його викладанням.   
Співорганізатором семінару  виступив Український  інститут вивчення Голокосту «Ткума». Учасницею семінару була заступник директора Державного архіву Вінницької області, к.і.н. Фаїна Винокурова, яка є дослідницею історії  Голокосту. В рамках програми відбулися спеціалізовані екскурсії територією колишніх таборів  Аушвіц І - Аушвіц ІІ Біркенау. Напрочуд цікавим і змістовними були «круглі столи», тематичні зустрічі, огляди виставок. Поміж інших дослідниця виділяє «круглий стіл» в архіві колишнього табору  на тему «Історія табору  Аушвіц в документах», який вів завідувач архівом п. Войцех Плоса. В рамках заходу дослідниця  поділилася досвідом описання документів, їх систематизації, тощо. Надзвичайним був огляд виставки «Функції і значення мистецтва у таборі  Аушвіц». Співробітник  Міжнародного освітнього центру п. Ігор Бартосик провів змістовну та інформативну лекцію на тему: «Доля в’язнів зондеркоманди у концтаборі Аушвіц».  У цей же день, 25 липня ц.р., відбулося підведення підсумків семінару, схвальну оцінку здійсненим заходам дали їх учасники та директор Міжнародного освітнього центру, заступник директора Державного музею  Аушвіц-Біркенау п. Анджей  Кацожик. На зазначеному зібранні Ф.А. Винокурова передала для архіву та бібліотеки музею документальну повість письменника  Вадима Вітковського «В’язень № 137275» - спогади уродженця і жителя с. Борівка  Чернівецького району  Миколи Гавриловича Савенюка, який був в’язнем  табору Освенцім у 1942-1943рр.
26.07.2018р. відбувся переїзд до Кракова, де учасники семінару ознайомилися з пам’ятками міста, відвідали Казимеж – колишній єврейський квартал та територію колишнього  гетто у Підгужі, ознайомилися  із виставкою «Період окупації 1939-1945рр на фабриці Шиндлера» Тема, про яку йдеться, є «важкою пам’яттю», але її вивчення є важливою для дослідження історії Голокосту.

     
     
     
     


01.08.2018