Діяльність експертно-перевірної комісії держархіву Вінницької області

Діяльність експертно-перевірної комісії держархіву Вінницької області

22 грудня відбулося останнє у 2021 році, 18-е засідання експертно-перевірної комісії. Засідання проводилося у режимі ZOOM, у форматі розширеного. За порядком денним, засідання про яке йдеться, було тематичним та присвячувалося розгляду 9 зведених номенклатур справ на 2022 рік провідних обласних установ – джерел формування НАФ, зокрема Вінницької обласної Ради, Вінницької обласної державної адміністрації, її структурного підрозділу – Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами; територіальних органів – Вінницького територіального управління Державної судової адміністрації, Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Вінницькій області, Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, Служби автомобільних доріг у Вінницькій області, КНП «Вінницька обласна дитяча лікарня Вінницької обласної ради». 

Розгляду зведених номенклатур справ передував виступ голови ЕПК Фаїни Винокурової щодо вимог до їх укладання та порядку представлення на розгляд ЕПК. Особливий акцент було зроблено на впровадження електронного врядування на стадії діловодства, врахування зазначеного вище при укладанні номенклатур справ. ЕПК заслухало голів ЕК, відповідальних за діловодство та архівні підрозділи зазначених вище юридичних осіб. В інформаціях кураторів установ – спеціалістів відділу формування НАФ та діловодства Тетяни Козак, Ірини Ковальської, Таїсії Котляр проаналізовано недоліки, які були допущені при укладанні номенклатур справ, та хід їх усунення. Враховуючи коментар до кожної зі зведених номенклатур справ що розглядалися, голови ЕПК Винокурової Ф.А., експертні висновки експертів Мовчан Л.В., Котляр Т.В., Ковальської І.А., ЕПК прийняла рішення - представлені на розгляд зведені номенклатури справ на 2022 рік погодити, за умови виправлення у 3-х денний строк вказаних недоліків.

Окрім того, ЕПК схвалила описи справ укладені за результатами експертизи цінності та науково-технічного опрацювання документів чотирьох департаментів Вінницької міської Ради. Департаменту соціальної політики було вказано на відсутність в описах документів з надання соціальної допомоги учасникам АТО та їх родинам. Розгляд відповідного опису призупинено до поповнення фонду.

В центрі уваги ЕПК та пріоритетними напрямком роботи в рокові що минає, були експертиза цінності та науково-технічне опрацювання документів юридичних осіб – джерел формування НАФ, що ліквідовані у зв’язку з адміністративно-територіальною реформою. З 571 юридичних осіб, описи яких розглядалися ЕПК - 460 ліквідованих установ.

Зазначений вище пріоритетний напрямок роботи залишається і на 2022 рік.

23.12.2021