80-ті роковини трагедії Бабиного Яру у Києві.

29 вересня 2021 року в музейному комплексі Вінницького державного педагогічного університету ім.М.Коцюбинського відбувся семінар з викладачами та студентами історичного факультету, організований спільно з Державним архівом Вінницької області, присвячений 80-м роковинам трагедії Бабиного Яру у Києві.

 Заступниця директора держархіву з науково-методичної роботи, к.і.н, дослідниця історії Голокосту Фаїна Винокурова виступила з доповідю про події Голокосту на Вінниччині, здійснила огляд архівних джерел та продемонструвала копії документів зазначеної тематики з фондів державних архівів України, зокрема Вінницького, та зарубіжних архівів, виокремивши тему рятівників євреїв в період німецько-радянської війни 1941-1944рр. – понад 500 Праведників народів світу, що діяли в німецькій та румунській зонах окупації Вінницької області.

 Докторка історичних наук, професорка Ольга Коляструк у своєму виступі висвітлила філософське питання морального вибору, людського виміру в екстремальних умовах окупації, а також зупинилася на роботі студентів та аспірантів зі збирання документів «усної історії» з проблематики історії Голокосту.

В ході семінару присутні проглянули документальний фільм «Реквієм берегині» (автори сценарію Фаїна Винокурова, журналістка Олена Накорнеєва) – про Лідію Постоловську директорку Вінницького дитячого будинку № 2 періоду німецької окупації – рятівницю 89 дітей, з яких 19 були євреями, а також дорослих євреїв – вихователя та пралі.

По закінченню демонстрації фільму відбулося його активне обговорення. У цей же день, після закінчення семінару, Ольга Коляструк та Фаїна Винокурова надали інтерв’ю телеканалу «Віта».

 29.09.2021