До 80-х роковин трагедії Бабиного Яру

До 80-х роковин трагедії Бабиного Яру

 

Державний архів Вінницької області брав участь у наукових конференціях, «круглих столах», у здійсненні меморіальних заходів присвячених трагічній даті.

 1. 19 вересня 2021 року у Вінниці, на місці поховання жертв Голокосту (вул.Максимовича, територія «Зеленбуду») відбувся поминальний мітинг, присвячений 80-м роковинам трагедії Бабиного Яру, а також 80-м роковинам першої масової акції винищення єврейського населення міста, що почалася 19 вересня 1941 року. За декілька днів розстріляно близько 10 тис.єврейських жінок, дітей, літніх людей. Саме в цей день було окуповано Київ – до трагедії у Бабиному Яру залишилася 10 днів…..

На мітингу виступили заступниця начальника управління у справах національностей та релігії обласної держадміністрації Алла Ратинська, заступниця директора держархіву з науково-методичної роботи, к.і.н. Фаїна Винокурова, директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришин, директор Вінницького громадського музею Голокосту Леонід Трахтенберг, який вів меморіальний захід, директор музею історії євреїв Буковини з Чернівців Микола Кушнір.

У меморіальному заході брали участь вчені-історики, члени Ради з історії культурної спадщини  та топоніміки м. Вінниці: директор держархіву області, д.і.н., професор Юрій Легун, професори Вінницького державного педагогічного університету ім.М.Коцюбинського Ольга Коляструк, Павло Кравченко, представники громадськості, єврейської общини міста.

Поминальну молитву за загиблими жертвами Голокосту виголосив рабин Вінниці та Вінницької області Шауль Горовіц.

На завершення мітингу присутні поклали до пам’ятників меморіалу квіти та камінчики, а до пам’ятника розстріляним дітям – іграшки.

 


 

 

 

 

 

19.09.2021