Відбулась презентація документального фільму «Шлях до Бабиного Яру»Вийшов на телеекрани документальний фільм «Шлях до Бабиного Яру» (режисер  Борис Мофцир (Ізраїль),  підготовлений інституціями держави. Це восьмий фільм проекту «Слідами невідомого Голокосту», який здійснюється  під егідою  міжнародних організацій  «Клеймс  конференс»,  «Джойнт», «Генезис» та ін. 
Стрічка  Бориса Мафцира є унікальним хронологічним  свідченням останніх живих очевидців трагедії, хранителів пам’яті про  Голокост -  істориків, архівістів. У заході брали участь представники дипломатичного корпусу, урядових установ України, громадськості, історики.
Прем’єрному показу, який відбувся 3 жовтня ц.р., в Колонній залі Київської міської державної адміністрації, передували виступи Київського міського голови Віталія Кличка, Повноважного посла Держави Ізраїль Джоела Ліона, Голови наглядової Ради Меморіального Центру  Голокосту «Бабин Яр» (BYHMC), відомого політичного та громадського діяча, правозахисника Натана Щаранського, голови Ради  директорів фундації «Генезис» Геннадія  Газина та ін.
Історичний коментар до фільму надав його учасник, відомий американський  історик, професор Єльського університету Тімоті  Снайдер. Голокост у Вінниці -  одна з частин фільму, яку висвітлювала дослідниця цієї теми, заступник директора держархіву Вінницької області з науково-методичної роботи к.і. н. Ф.А. Винокурова. «Ми дозволяємо Вам померти» - про табір смерті у Містечку  Печері -  на  кордоні між німецькою та румунською зонами окупації Вінницької області.
Про події Голокосту у 1941 році розповідали інші учасники фільму: у Бережанах, що на Львівщині -  уродженець містечка, ізраїльський професор Шимон Редліх,  у Тернополі -  історик Ярослав Гулько, у Золотоноші – Ілля Альтман, у Києві  - історик Михайло Тяглич. У фільмі йдеться також і про події в Луцьку,  Умані,  Бучачі та інших містах та містечках України.
Після показу, який тривав 107 хвилин, відбулася дискусія у якій поряд з іншими учасниками заходу, брала участь Ф.А. Винокурова.

     
 
 
     
     
     
     


04.10.2018