Відбулося розширене засідання колегії Держархіву області, на якому розглянуто питання «Про стан архівної справи в Бершадському районі»


30 травня ц.р. під головуванням директора  Юрія Легуна відбулося  розширене засідання колегії Держархіву області, на якому розглянуто питання «Про стан архівної справи  в Бершадському районі».  Із звітною інформацією виступила завідувач архівним сектором Бершадської районної держадміністрації  Тетяна Івасик, яка відзначила увагу  керівництва  районної державної адміністрації  до архівної справи. На покращення матеріально-технічної бази архіву виділено та освоєно 38,5 тис. грн. Архівний сектор забезпечено комп’ютерною технікою, виготовлено нове стелажне обладнання сучасної конструкції. 
Відбулося обговорення звітної інформації. Питання забезпечення  збереженості документів  НАФ та обліку документів НАФ висвітлила у своєму виступі головний спеціаліст відділу організації та координації архівної справи Надія  Сидорук, про результати перевірянь діловодства та архівних підрозділів райдержадміністрації та районної ради, Бершадської міської  ради окреслила  провідний спеціаліст відділу формування НАФ та  діловодства  Ірина Ковальська. Роботу Бершадського комунального підприємства  «Районний трудовий архів» прокоментувала провідний спеціаліст відділу організації та координації архівної справи Людмила Капліна, яка є куратором архівних установ району. 
З аналітичною підсумковою інформацією щодо проведених у Бершадському районі заходів виступила заступник директора Держархіву з науково-методичної роботи, голова ЕПК Фаїна Винокурова, яка очолювала робочу групу з перевіряння. Вона відзначила позитивні результати діяльності  архівного сектору  на пріоритетних напрямках роботи, зокрема підкреслила, що в районі найвищий в області показник роботи з науково-технічного опрацювання установ - джерел формування НАФ за встановлені роки, а також звернула увагу на наявні окремі недоліки.
Засіданню передувало перевіряння діяльності архівного сектору, виїзне засідання експертно-перевірної комісії на якому розглянуто низку питань, у т.ч. пов’язаних із розглядом результатів експертизи цінності та науково-технічного опрацювання документів районної держадміністрації. Проведено нараду-семінар з питань організації діловодства та роботи архівних підрозділів юридичних осіб списку № 1, що функціонують  в зоні комплектування архівного сектору.
В роботі колегії брала участь керівник  апарату районної держадміністрації Тетяна Гресько, яка відзначила важливість проведених Держархівом області заходів для удосконалення архівної справи в районі  та запевнила керівництво архіву, що зазначені недоліки буде оперативно виправлено.
З проектом рішення колегії ознайомила присутніх  начальник відділу організації та координації архівної справи, секретар колегії  Тетяна Швед.
В рамках  проведення засідання колегії у читальній залі Держархіву розгорнуто документальну виставку «Архівні джерела з історії Бершадського району», яку згодом буде направлено в районні державні адміністрації та архівні установи в режимі  on-lain.
У цей же  день, за участю начальника архівного відділу Піщанської райдержадміністрації Тетяни Ковтюк розглянуто питання «Про хід виконання рішення колегії  Державного архіву Вінницької області від 4 травня 2017 року «Про стан архівної справи у Піщанському  районі». Прийнято контрольне рішення колегії, в якому зазначено, що районним архівним відділом не забезпечено  виконання рішення колегії Держархіву області  від 4 травня 2017 року, зокрема в частині утворення трудового архіву, здійснення експертизи цінності  та науково-технічного опрацювання документів, що утворилися в діяльності юридичних осіб списку № 1 за встановлені роки.
31.05.2018