Вечір-реквієм до 75-річчя Яришівського Бабиного Яру


21 серпня 2017 року в с. Яришів Могилів-Подільського району відбувся вечір-реквієм до 75-річчя Яришівського Бабиного Яру – масового  розстрілу нацистськими окупантами та їх спільниками 595 євреїв-яришівчан. У поминальних заходах брали участь та виступили представники районної влади: перший заступник голови Могилів-Подільської районної держадміністрації Гоцуляк М.І., голова районної ради Сірант В.В., його заступник Слободянюк М.В., голова Яришівської сільської ради Гнатюк Н.А. З історичним коментарем події, що ґрунтувався на архівних джерелах, документах «усної історії» - спогадах очевидців цієї трагедії, витупила відома в Україні та за її межами дослідниця історії Голокосту, заступник директора Державного архіву Вінницької області з науково-методичної роботи к.і.н. Винокурова Ф.А. 
Дослідниця ознайомила присутніх з унікальними документами – списками розстріляних, а також тих, хто утримувався в яришівському гетто.

У рамках програми заходів виступили представники районних та сільських ветеранських організацій Почтар М.І., Кубаль П.Г. Пролунали емоційні, зворушливі виступи нащадків розстріляних: Олександра Тахтенбрайта, Романа Фрайзонта, які з родинами приїхали з Ізраїлю, Сіми Палатник з Вінниці, родина якої також загинула в ті трагічні дні, та ін.
   
На місці розстрілу, біля пам’ятника, збудованого на кошти нащадків загиблих яришівчан, лунала молитва, яку виголосив рабин м. Молилева-Подільського Мендель Ліхтенштейн. Усі присутні, учні Яришівської школи поклали до місця вічного спокою розстріляних євреїв квіти та за єврейською традицією – камінчики.

22.08.2017