Відбувся мітинг з нагоди встановлення пам’ятного знака Праведникам світу - рятівникам євреїв.
20 листопада 2019 року на території Меморіалу жертв нацизму (вул. Максимовича, територія МКП “Вінницязеленбуд”) відбувся мітинг з нагоди встановлення пам’ятного знака Праведникам світу - рятівникам євреїв, що переслідувалися нацистами за часів німецько-румунської окупації 1941-1944 рр.

Ведучим заходу був Леонід Трахтенберг, директор громадського музею історії жертв Голокосту. На мітингу виступили заступник голови Вінницької ОДА Олександр Крученюк, очільниця громадської організації колишніх в’язнів гетто і концтаборів Ціля Краснер, доцент Вінницького педагогічного університету Павло Кравченко, один з керівників благодійного фонду “Християни за Ізраїль” Кун Карлієр та члени родин Праведників світу Станіславових, Борачуків та ін.

З історичним коментарем подій нацистської окупації виступила дослідниця історії Голокосту заступниця директора Держархіву області з науково-методичної роботи к.і.н. Фаїна Винокурова, яка відзначила, що серед областей України Вінниччина є одним з перших регіонів за кількістю рятівників - близько 500 з 2544 праведників зі всієї України.У своєму виступі вона порушила морально-філософські питання людського вибору в екстремальних умовах окупації, підкреслила, що Україна має знати своїх праведників, дії яких — героїзм. Дослідниця звернулася до учасників заходу із запитанням: чи врахувало суспільство уроки Голокосту? Ні, не врахувало, і події на сході України — свідчення тому.


Виступає Ф.А. Винокурова

Виступає Ф.А. Винокурова


22.11.2019